Navštivte solnou jeskyni

V poslední době se stále více mluví o solných jeskyních a o jejich blahodárných účincích na lidský organismus. Kdy je dobré solní jeskyni navštívit a co od ní můžeme čekat?

Nebyli jste ještě v solné jeskyni a láká vás její návštěva? Co od ní můžete očekávat?

Relaxační kúra v solné jeskyni trvá přibližně 45 - 60 minut a teplota uvnitř je      20 -23 stupňů.
V solné jeskyni odpočíváte na polohovacím sedátku, které je velmi pohodlné. Celkovou pohodu podtrhuje i příjemná hudba a tlumené osvětlení. To vše by vás mělo příjemně uvolnit. Solná jeskyně je vhodná pro každého od dětí až po důchodce.
Pobyt v solné jeskyni je svými účinky srovnatelný s pobytem u moře.

Některé zdroje uvádějí, že jedna hodina strávená v solné jeskyni se vyrovná třem dnům u moře.

Účinky

Solná jeskyně má na lidský organismus pozitivní účinek. Blahodárný vliv solné jeskyně spočívá především v minerálech, kterými je jeskyně prosycena. 
Z minerálů tu je v silném zastoupení jód (napomáhá normálnímu fungování štítné žlázy), sodík (pomáhá při energetickém metabolismu buněk), hořčík (snižuje únavu), brom (působí na nervový systém), selen (zpomaluje stárnutí)... 
Dobře na nás působí také zdejší záporné ionty, které vyrovnávají naši hladinu kladných iontů – tyto ionty vyzařují počítače, mobily atd. Způsobená rovnováha přispívá k naší celkové pohodě.
Solné jeskyně se doporučují lidem, kteří mají obtíže s dýcháním, a na solné jeskyně většinou dobře reagují i alergici. U nich často dochází k zlepšení jejich stavu. Máte-li podobné potíže, navštivte ji za sezónu alespoň pětkrát. Vhodná je také tato kúra pro odnaučené kuřáky, kteří stále pokašlávají.
Dále jsou zaznamenány příznivé účinky solné jeskyně při léčbě kožních onemocnění, hlavně při léčbě lupénky, při poruchách krevního oběhu (neprůchodnost cév, vysoký tlak), při poruchách nervového ústrojí. Podporuje rovněž léčbu nadváhy i léčbu revmatických obtíží.

Relax

I v případě, že se cítíte zcela zdraví, není od věci navštívit solnou jeskyni. Především je to příjemný relax. Užijete si tu klid, který se v dnešním uspěchaném světě hledá jen stěží. 

Počet solných jeskyní se poměrně zvýšil, proto budete-li chtít navštívit toto zařízení, jistě ve svém okolí nějakou najdete.

Navštěvujete vy solnou jekyni ? Máte nějkou oblíbenou ? Napište nám kde.

Navštivte solnou jeskyni patří do témat
 • solná jana 19.02.2011 16:05:51

  V Lanškrouně je též solná jeskyně.Chodím tam pravidelně se synem,který trpí na
  chronické kašle a rýmy. Opravdu mohu zhodnotit, že jeho stav je o mnoho lepší, v noci vždy klidněji spí (po návštěvě solné) a má-li zaraženou rýmu- v solné se mu vždy
  spustí. Mohu doporučit. Navíc se tam vždy těší, hraje si tam, nyní v zimě ideální.

 • Solné jeskyně Veronika 13.03.2009 12:01:29

  Bydlím na sídlišti v Kladně, kde chodím do jeskyně Solenka.Před rokem do ní začal chodit syn se školkou v rámci nějaké akce, na kterou přispívala ZP Metal Aliance. Když to skončilo, tak jsem s ním začala chodit na permanentku já, pravidelně jednou týdně.Platím jenom já, malej má vstup zdarma, navíc nám přispívá i pojišťovna.Od loňského ledna nebyl marod, což mi mnohonásobně vrátí peníze za vstup. Moc se tam těší, poznal nové kamarády, kteří tam chodí také pravidelně. Pro mě je to příjemný relax ,žádné zdravotní problémy nemám, ale přisuzuji tomu výrazné zlepšení pleti.Také jsem loni párkrát navštívila SJ Na Děkance v Praze 4. Jeskyně příjemná, ale je v areálu sportovní haly, kde dost proniká hluk z hrací plochy, hlavně pískání rozhodčích.

 • Jeskyně Iva 06.03.2009 10:20:46

  Já taky chodím pravidelně, je to příjemná relaxace. Pěkná hudba a prostředí, někdy i usnu.

 • solná jeskyně Michaela 06.03.2009 09:26:19

  U nás (Horní Maxov) teď v jednom penzionu otevřeli solnou jeskyni tak to půjdu vyzkoušet a pak napíšu jaký to bylo..:-)


Relaxace a wellness patří do témat

Adresář

Diskutujte na téma Relaxace a wellness

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku